• plany żywieniowe Kraśnik
  +48 665 708 667

  Zadzwoń

 • dieta przy schorzeniach Kraśnik
  kontakt@dietlux.pl

  Napisz maila

 • dieta dla sportowców Kraśnik
  ul. Rumiankowa 6

  23-200 Kraśnik

Czy nadwaga i otyłość są zapisane w genach?

Niewątpliwe każda osoba borykająca się z problemem otyłości i nadwagi chociaż raz zadała sobie takie pytanie? Czy rzeczywiście przyczyną nadprogramowych kilogramów mogą być geny?

Na nasze zdrowie i co za tym idzie na naszą masę ciała ma wpływ wiele czynników. Zalicza się tutaj m.in. czynniki środowiskowe, styl życia, czynniki biologiczne (choroby) i powiązane z nim czynniki farmakologiczne oraz genetyczne. Co dominuje w kształtowaniu naszej wagi? Niewątpliwie styl życia. To od nas samych zależy co trafia codziennie na nasz talerz i czy uprawiamy sport czy też wolimy czas wolny spędzać przed komputerem lub telewizorem.

Jednakże nie należy zapominać również o czynniku genetycznym. Osoby posiadające gen otyłości FTO są bardziej narażeni na problemy z nadmiarem kilogramów. W przypadku, gdy jedno z rodziców dziecka jest otyłe szanse na otyłość dziecka wynoszą 40 %, w sytuacji gdy oboje rodziców boryka się z otyłością zagrożenie to wzrasta aż o 80%. W wielu przypadkach nie tylko geny są przyczyną nadwagi i otyłości, ale przyzwyczajenia kulinarne jakie wyniosło się z rodzinnego domu: smażone i ciężkie  dania, ciasta, jedzenie w pośpiechu itp.

Sumując- niektórzy mogą mięć większą skłonność do tycia ze względu na geny, jednakże nie powinno to stanowić wymówki do dbania o swoje zdrowie poprzez zbilansowaną dietę oraz  codzienną aktywność fizyczną.

Autor: Dorota Pietraszek-Bańka

dieta dla seniorów Kraśnik

029883

Dane kontaktowe

dietetyk Kraśnik Janów Lubelski, poradnia dietetyczna Kraśnik Janów Lubelski, dieta online Kraśnik Janów Lubelski, plany żywieniowe Kraśnik Janów Lubelski

Godziny przyjęć:

Poniedziałek  od 16.00 -
( Kraśnik, ul Rumiankowa 6 )
Wtorek od 16.00 -
( Kraśnik BjoMed )
Środa 16.00 – 20.00 -
( Janów Lubelski)
Czwartek od 16.00 -
( Kraśnik, ul Rumiankowa 6)

dietetyk Janów Lubelski poradnia dietetyczna Janów Lubelski dieta online Janów Lubelski psychodietetyk Janów Lubelski plany żywieniowe Janów Lubelski

dieta przy schorzeniach Janów Lubelski

Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.